Gintauto Grigaičio bitynas

Ūkininkai
Giedrė Grigaitytė - Indrašienė
Ūkio sektoriai
Medus
Ūkio tipas
Edukacija

Edukacija „Svečiuose pas bitininką“.

Kiti tipai
Šeimos ūkis,
Produktų pristatymas

gali atvykti į ūkį Didžiuosiuose Mostaičiuose, įsigyti produktų mūsų krautuvėlėje adresu Gargždai, Gėlių g. 10 arba užsisakyti internetu.

Plungės r. sav., Kulių sen., Didžiųjų Mostaičių k., Miško g.14

Apie ūkį

Visi bičių produktai, edukacija „Svečiuose pas bitininką”.

Meilė bitėms turbūt genais paveldėta. Tėčio tėvukas laikė bites, dėl to ir nukentėjo. Grįžęs iš tremties, jis dar bandė auginti bites, bet jau nesisekė. Gintautui paliko vieną šeimą, bet ir jis jos  neišsaugojo. Tik vėliau iš vieno pažįstamo gavo dvi saujas bičių – turėdamas tokį spiečių ir pradėjo bitininkauti.

Iš šio nedidelio spiečiaus ir išaugo 300 bičių šeimų bitynas. Tai hobis, išaugęs į visą šeimą vienijantį verslą.
Nuo 2015 metų vyriausiojo bitininko pareigas perėmė vyriausioji Gintauto dukra – Giedrė Grigaitytė-Indrašienė. Bitininkavimo sezono darbai suvienija visą didelę šeimą.

Bitynas išsidėstęs Vakarų Lietuvoje, Klaipėdos ir Plungės rajonuose. Vasaros sezono metu bityną esame išskirstę į 16 mažesnių skyrių. Didžioji dalis bičių šeimų gyvena miškingose vietovėse, kuriose didelė medingų augalų įvairovė. Pagal galimybę tariamės ir su ūkininkais, auginančiais medingus augalus, ir jų žydėjimo metu ten vežame bites.

Sezono metu (nuo gegužės 10 d. iki rugpjūčio 15 d.) bityne Didžiųjų Mostaičių kaime, Plungės rajone, priimame ekskursijas ir visus, norinčius įgyti žinių apie bitininkystę, medaus gavybą bei įsigyti mūsų bityno produkcijos.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-09-01