Tomo Griškonio ūkis

Ūkininkai
Tomas Griškonis
Ūkio sektoriai
Uogos ir vaisiai
Kiti tipai
Šeimos ūkis,
Produktų pristatymas

Kadangi neturiu labai didelių kiekių uogų aplinkiniai žmonės arba patys atvažiuoja, arba jeigu pakeliui pats nuvežu. Taip pat buvome padarę savitarną prie įvažiavimo į kiemą (kitoje pusėje kelio yra D. Poškos Baublių muziejaus aikštelė).

Šilalės r. sav., Bijotų sen., Bijotai, Muziejaus g. 21

Apie ūkį

Uogos (braškės, šilauogės).

2021m. lapkritį su žmona „pabėgome” iš miesto į provinciją, norėdami vėl sugrįžti prie savo šaknų, arčiau gamtos, toliau nuo „chemijos”, kad maistas būtų ranka pasiekiamas. Ūkis įkurtas 2022 m. rudenį.

Kol kas neturime apsodintų didelių plotų, nes turiu kitą pagrindinį darbą. Be to, dar domiuosi bei renku informaciją apie auginimą, perdirbimą, inovacijas žemės ūkyje. Siekiu išsigryninti savo ūkio kultūras. Manau, šalia uogų ilgainiui atsiras ir daržovės. 2021 m. pasisodinau testinius braškių bei šilauogių plotelius. 2022 m. pasodinau valgomojo sausmedžio laukelį.

Pradėję auginti, susidūrėme su nemažai netikėtumų, kurių negali pats kontroliuoti (lietus, sausra, šalnos, paukščiai, sraigės, širšės ir kt.). Pernai ir šiemet prekiavau tik braškėmis, jų turėsiu ir kitais metais. Šilauogės su sausmedžiais dar auga.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-09-04